YouTube Beğenmeme Düğmesi Sayılarını Kalıcı Olarak Ortadan Kaldıracak

YouTube Beğenmeme Düğmesi Sayılarını Kalıcı Olarak Ortadan Kaldıracak

Son zamanlarda YouTube, kaçınma düğmesi sayısıyla "test edildiğinde" herkesin uyarılması gerekiyordu. Var olmanın nedeni,

İnternetin her yerinde iletilen bir düşünce olduğunu varsayarsak, o da bireylerin sizinle ilgili hayal kırıklığına uğradıklarında bunu size söylemeleri gerektiğidir – bu, bireylerin bir sorunla göz göze geldiklerinde yaptıklarından çok daha fazla. PC ekranının arkasına saklanma iznine sahip olmakla ilgili bir şey eklenmiyor. YouTube’da aynı. Bu hafta, YouTube’dan nefret etme düğmesinden tamamen vazgeçileceğini ilan etmesi, bu hafta müşterileri inanılmaz derecede rahatsız etti – daha doğrusu isteksizlik önemli. Her durumda bakış açınız sayılacak, ancak YouTube’a dayanan tiksinti düğmesi gerçekten gösterilmeyecek.

YouTube, YouTube Beğenmeme Sayımlarında Değişikliği Duyurdu

Son zamanlarda YouTube, kaçınma düğmesi sayısıyla “test edildiğinde” herkesin uyarılması gerekiyordu. Var olmanın nedeni, bunun YouTube yapımcılarını rahatsız edilmekten korumaya yardımcı olup olmayacağını kontrol etmekti, açıkçası, kayıtlara bağlı isteksizliği artırmak için koordineli saldırılar tarafından.

YouTube, bu hafta bir blog girişinde, isteksizlik sayılarını göstermeyerek ne fark ettiklerini açıkladı. “Sayım onlar tarafından farkedilmediğinden, [tacizcilerin] sayıyı artırmak için bir videonun tiksinti düğmesine odaklanmaktan daha isteksiz olduklarını gördük. Açıkça söylemek gerekirse, inceleme bilgilerimiz hor görme saldırı davranışının azaldığını gösterdi.”
Dahası, YouTube amatör yapımcılardan ve daha az ölçüde peşinde olanlardan haber aldı. “Nefret saldırıları tarafından makul olmayan bir şekilde belirlendiler. Test bilgilerimiz bu davranışın daha mütevazı kanallarda daha yüksek oranda gerçekleştiğini doğruladı.”

Bunu doğrulayabilirim. Birkaç yıl boyunca her gün saptırma raporları dağıttım, kesinlikle gözlemcilerle sınırlı bir ölçekte. Benim bakış açımla çelişen bir toplantıyla göreve başlayan, ifşa ettiğim bir hikaye vardı. Kayıtlarımı bırakmam için bir yoldu. Küçümsemelerle boğuştum, iğrenç isimlerle anıldım ve hatta toplantının şefi beni ismimle çağıran ve yandaşlarından beni rahatsız etmelerini ve elenmemi isteyen bir video çektirdi.

YouTube’un incelemesinden elde ettiği şey göz önüne alındığında, “YouTube genelinde tiksintiden en iyi şekilde yararlanmaya devam ediyor. ve videonun sayfasında toplumun geneli tarafından anlaşılmıyor. Bu değişiklik, bugünden itibaren aşamalı olarak gerçekleştiriliyor.”
Yine de yapımcıların, izleyicilerin istemeyeceklerini varsayarak tiksinti düğmesine bastıkları durumlara aşina olmalarına gerek yok. Yapımcıların kayıtlarının nasıl performans gösterdiğini algılamalarına yardımcı olmak için farklı ölçümlerin yanı sıra YouTube Studio’dan erişilebilir olabilir. Raporların yanı sıra yalnızca bir anlayışlı cihaz daha olacak.

YouTube müşterileri her halükarda tiksinti düğmesine tıklayabilirler – başkalarının duygularını bilmesini sağlamanın tatminini alamayacaklar. YouTube, blog girişinde, birkaç müşterinin enerjilerini belirli bir videoyu izlemeye harcamaları gerekip gerekmediğini görmek için oluşturulan kaçınma düğmesini kullanmasının dikkatli olduğunu kabul etti – ancak aslında, genel sayımı silmenin ileriye doğru atılması gereken doğru şey olduğunu düşünüyor. böylece “yapımcılar başarılı olma şansına sahip olurlar ve kendilerini ortaya koymak için gerçek bir güvence duygusuna sahip olurlar.”
İnternetin her yerinde iletilen bir fikir olduğunu varsayarsak, o da bireylerin sizinle ilgili hayal kırıklığına uğradıklarında bunu size söylemeleri gerektiğidir – bu, bir sorunla yakından ve kişisel olduklarında bireylerin yaptığından çok daha fazladır. PC ekranının arkasına saklanma iznine sahip olmakla ilgili bir şey eklenmiyor. YouTube’da aynı. Bu hafta, YouTube’daki nefret düğmesinin sonsuza kadar silineceğini bildirdiğinde, müşteriler inanılmaz derecede kırgındı – ya da daha doğrusu isteksizlik önemli. Görüş açınız her durumda sayılacaktır, ancak YouTube’a dayanan kaçınma düğmesi şu anda gösterilmeyecektir.

YouTube, YouTube Beğenmeme Sayımlarında Değişikliği Duyurdu

Son zamanlarda YouTube tiksinti buton sayısını “test ettiğinde” herkesin uyarılması gerekiyordu. Amaç, bunun YouTube yapımcılarının kayıtlara bağlı isteksizliği artırmak için açıkça koordineli saldırılar tarafından rahatsız edilmekten korunmasına yardımcı olup olmayacağını kontrol etmekti.

YouTube, bu hafta bir blog girişinde, tiksinti sayılarını göstermeyerek ne fark ettiklerini açıkladı. “Sayım onlar tarafından fark edilmediğinden, [tacizcilerin] sayıyı artırmak için bir videonun tiksinti düğmesine odaklanmaktan daha isteksiz olduklarını gördük. Açıkça söylemek gerekirse, araştırma bilgilerimiz küçümseyici saldırı davranışında bir düşüş gösterdi.”

Youtube Beğenmediğim Düğme Monitörü

 

Ayrıca, YouTube acemi yapımcılardan ve daha az derecede sonra olanlardan haber aldı. Haksız yere tiksinti saldırılarına maruz kaldıklarını ortaya koydular. İnceleme bilgilerimiz bu davranışın daha mütevazi kanallarda daha yüksek oranda gerçekleştiğini teyit etti.

Bunu doğrulayabilirim. Birkaç yıl boyunca her gün eğlence raporları dağıttım, özellikle de izleyicilerle sınırlı bir ölçekte. Benim bakış açımla çelişen bir toplantıyla göreve başlayan, ifşa ettiğim bir hikaye vardı. Kayıtlarımı bırakmam için bir yoldu. Aşağılamalarla boğuşuyordum, iğrenç isimlerle anılıyordum ve hatta toplantının şefi, beni ismimle çağıran ve adanmışlarından beni rahatsız etmelerini ve beni dışarı çıkarmalarını isteyen bir video çektirdi.

YouTube’un incelemesinden elde ettiği kazanımlar göz önüne alındığında, “YouTube genelinde tiksintiden en iyi şekilde yararlanmaya devam ediyor – bu, kaçınma düğmesinin kaldığı anlamına geliyor, ancak bir videodaki tiksintilerin miktarına Studio’daki yapımcılar tarafından erişilebilir olabilir. ve videonun sayfasında toplumun geneli tarafından görülmemektedir. Bu değişim bugünden itibaren sürekli olarak devam etmektedir.”

Youtube Beğenmeme Düğmesi Tableti

Bununla birlikte, yapımcıların, izlemeyi tercih etmeyeceklerini varsayarak, izleyicilerin kaçınma düğmesine bastığı durumlara aşina olmaları gerekmez. Yapımcıların kayıtlarının nasıl performans gösterdiğini algılamalarına yardımcı olmak için farklı ölçümlerin yanı sıra YouTube Studio’dan erişilebilir olabilir. Raporların yanı sıra sadece bir anlayışlı cihaz daha olacak.

YouTube müşterileri her halükarda kaçınma düğmesine tıklayabilirler – başkalarının duygularını bilmesini sağlamanın tatminini alamayacaklar. YouTube, blog girişinde, birkaç müşterinin enerjilerini belirli bir videoyu izleyerek harcamaları gerekip gerekmediğini görmek için oluşturulan tiksinti düğmesini kullanmasının dikkatli olduğunu kabul etti – yine de, aslında kamu sayımını elden çıkarmanın, ilerlemek için yapılması gereken doğru şey olduğunu düşünüyor. böylece “yapımcılar başarılı olma şansına sahip olurlar ve kendilerini ortaya koymak için iyi bir güvenlik duygusuna sahip olurlar.”

Halkın Beğenmediği Sayıların Kaldırılmasına İlişkin Memnuniyetsizlik
YouTube, YouTube Creators kanalındaki bir videonun ayarlanmasına açıklık getirdi. Beste saatinde 9.6K olumlu tercih almıştı. Ancak buna ek olarak 44K isteksizliğe de sahipti, bu da değişikliğin henüz gerçekleşmediği anlamına geliyor – temelde YouTube’un kendisi için yeterince erken değil.

Soruşturma, bunun genel olarak YouTube için ne anlama geleceğidir. Görünüşe göre, son zamanlarda yaptığı incelemede bunu çözeceği için büyük olasılıkla o kadar fazla etkilemeyecek. YouTube, bunu yapmanın korunduğunun farkındadır – ancak buna ek olarak müşterilerin memnun olmayacağını ve bununla devam edeceklerini de muhtemelen fark eder.

Menta

Ben tam beş yıllık büyük bir başarılı deneyime sahip, yetenekli, hevesli profesyonel bir yazarım. Alandaki eğitimim ve araştırmam beni en [mükemmel profesyonel yazarlardan biri yaptı.