Windows Anahtarı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows Anahtarı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows tuşu, çoğu için değerli bir alternatif yoldur. Yine de, bazılarının amaçları için hayal kırıklığı yaratıyor. Neyse ki, Windows anahtarını sakatlamanın sayısız yöntemi var. AutoHotkey gibi yabancı cihazlardan çalışma çerçevenizin temel ayarlarına kadar, PC’nizdeki Windows tuşunu engellemenin en etkili yollarını inceleyeceğiz.

İster oyunun ortasında yanlışlıkla Pencere tuşuna basmaya devam eden bir oyuncu olun, ister stratejik olarak konumlandırılmış düğmeyi kullanması gereken bir güç istemcisi olun, bu sizin için mükemmel bir yardımcıdır.

AHK ile Windows Anahtarını Sakatlamak veya Yeniden Eşlemek
AutoHotkey, konsolunuzdaki (veya ilgili olduğu kadarıyla fare) herhangi bir tuşun kapasitesini değiştirmek için büyük olasılıkla en dikkate değer ve güçlü araçtır. Hafiftir, önemsiz çerçeve varlıklarını kullanır ve kullanımı çok basittir.

Bu, çalışmalarını yavaşlatmadığı için farklı uygulamaları birbirine yakın dahil etmek için inanılmaz bir karar verir. Çok sayıda oyuncu, hiçbir sergi gevşekliği olmadan özel kısayol tuşlarını gerçekleştirmek için AHK’yi kullanır.

AHK ile yapabileceğiniz iki şey var. Windows anahtarınızı tamamen engelleyebilir veya alternatif bir kapasiteyi anahtara yeniden atayabilirsiniz.

1. Başlamak için, yetkili web sitesinden AutoHotkey’i indirin.

2. AHK’yi PC’nizde tanıtmak için küçük düzenleme kaydını çalıştırın.


3.Bilgisayarınızdaki herhangi bir kataloğa gidin ve boş alana sağ tıklayın. Görüntülenen menüde Yeni > AutoHotkey Komut Dosyası’na gidin.


4. İstediğiniz herhangi bir ad verin ve Enter’a basın. Bu belgeye sağ tıklayın ve Komut dosyasını düzenle’yi seçin.


5. Endişelenme, bazı belirsiz kodlar düşünmene gerek yok. Basitçe her şeyi temizleyin ve beraberindekileri girin
6.Kaydı kaydedip ayrıldıktan sonra içeriği hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Esasen içeriğe iki kez dokunun ve Windows tuşu yetersiz kalacaktır. Bir kez daha güçlendirmek için AHK durum plakası sembolüne sağ tıklayın ve Çıkış’ı seçin.

Windows anahtarını farklı bir şeyle yeniden eşleştirmeniz gerektiğini varsayarsak, onu etkisiz hale getirmek yerine, içerikteki Return’ün yerine ihtiyacınız olan her şeyi göz önünde bulundurduğunuz anahtarı eklemeniz yeterlidir. Örneğin, Windows anahtarını Enter tuşu olarak çalışacak şekilde yeniden eşleyebilirsiniz:

Grup İlkesi Düzenleyicisi ile Windows Anahtarını Engelleme
Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi, bir kafanın oldukça uzun bir süre veya benzer bir kuruluştaki PC’ler için ayarları değiştirmesine izin veren üst düzey bir aygıttır. Bu ayarlardan biri, Windows tuşu kısayol tuşunun kapatılmasını içerir.

Cihazın bir PC organizasyonu ile ilgilenmek için tasarlanmış olmasına rağmen, aynı şekilde tek bir PC için ayarları belirtmek için de dahil edebilirsiniz.

Not: Windows’un Home sürümünü kullanıyorsanız bu teknik işinize yaramaz. Grup İlkesi Düzenleyicisi, Windows’un Pro ve Enterprise sürümleri için hatırlanır.
1.Grup İlkesi Düzenleyicisine erişmek için tarama çubuğuna gpedit.msc yazın ve Enter’a basın.


2. Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi başka bir pencerede açılacaktır. Sol sayfada büyük ölçüde

alabileceğiniz ayar sınıfları bulunur. Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Dosya Gezgini’ni keşfedin.
3.Sağ Bölmede ayarların bir özetini göreceksiniz. Windows Tuşlarını Kapat kısayol tuşlarını kapatseçeneğini bulana kadar aşağıya bakın ve ardından üzerine iki kez dokunun

4.Bu yeni pencerede, radyo düğmesini Etkin’e çevirin ve ardından değişiklikleri kaydetmek için Tamam’ı seçin.
Ayrıca bu kadar. Bu bilgisayardaki her istemci artık Windows Anahtarını kullanamaz. Bu eşdeğer etkileşimi kullanarak genellikle onu tekrar güçlendirebilirsiniz.

Menta

Ben tam beş yıllık büyük bir başarılı deneyime sahip, yetenekli, hevesli profesyonel bir yazarım. Alandaki eğitimim ve araştırmam beni en [mükemmel profesyonel yazarlardan biri yaptı.