Windows 10’da “İnternet Güvenli Değil” Hatası Nasıl Onarılır

Windows 10’da “İnternet Güvenli Değil” Hatası Nasıl Onarılır

Beklenmedik bir şekilde “İnternet Yok, Güvenli” gibi küçük bir hata mesajı çıktığında internette gezinirken harika zaman geçiriyorsunuz. Bu tuhaf ve gizli bir mesaj, ancak tamamen açık olan şey, web derneğinizin çalışmayı bıraktığı.

Web sitesi sayfaları açılmıyor ve hiçbir şey indiremiyorsunuz! Ne oluyor? Gerçekte, şüphelenebileceğinizden çok daha az zor.
“İnternet Yok, Güvenli” Bile Ne Demektir?
Web ilişkilendirmenizin nasıl çalıştığına dair fazla bir şey bilmiyorsanız, bu biraz kafa karıştırıcı bir mesaj olabilir. Her durumda, düşündüğünüzde gerçekten kontrol eder.

Bilgisayarınız doğrudan web ile ilişkili değildir. Her şey eşit olduğunda, bir gadget’ınız var, örneğin evinizin dışındaki Geniş Alan Ağı’na (WAN) veri ileten bir kuruluş anahtarı. Bununla birlikte, PC’niz, anahtarın evinizin içinde hizmet ettiği çok çeşitli gadget’lara ek olarak düzenlenmiştir. Bu, Yerel Alan Ağı (LAN) olarak bilinir ve bu kuruluş, web ilişkilendirmenizde bir şeylerin kötü olup olmadığına bakılmaksızın çalışmaya devam edecektir.

Dolayısıyla, “İnternet Yok, Güvenli” durum mesajı, temel olarak, anahtarla WiFi ilişkinizin iyi ve uygun şekilde kodlanmış (“Güvenli”) olduğunu, ancak ev anahtarınızdan dünyanın geri kalanıyla hiçbir web ilişkisi olmadığını (“İnternet Yok”) ima eder. “). Bu sorunu çözmek için, web ilişkilendirmesinin tam olarak neden öldüğüne karar vermek istiyoruz.

1. Kesinti Olabilir
Bu hatayı görebileceğiniz en yaygın açıklama, ISS’den gelen web ilişkilendirmenizin kapalı olduğu gerekçesidir. Bu sizin eksikliğiniz değil ve sizin açınızdan sıra dışı bir şey olmadığı anlamına geliyor. Bunu kontrol etmenin en basit yöntemi, benzer bir anahtardaki alternatif bir gadget aracılığıyla bir web ilişkinizin olup olmadığını görmektir.
Windows 10 PC’niz değil de cep telefonunuz gibi başka bir gadget aracılığıyla web’e ulaşabileceğinizi varsayarsak, sorunun web ilişkilendirmesiyle değil PC’nizde olması gerektiğini anlarsınız.

2. ISP Bağlantınızı Sıfırlayın
Fiber veya DSL kullanıyorsanız, arada bir ISP tarafından bir ilişkilendirme sıfırlaması talep edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız ISP’ye bağlıdır. Bir başvurunuz, bir yardım e-posta adresiniz veya bir telefon numaranız olabilir. Hangi kanaldan talep edilecek olursa olsun, bu, web ilişkilendirmenizin gerçekte ölü olduğunu varsayarsak iyi bir başlangıç ​​adımıdır.

3. Doğru Ağa Bağlandığınız söylenebilir mi?
Bu belki anlamsız bir ayrıntı, ancak bir düzeltme aramaya başlamadan önce doğru WiFi ağıyla ilişkili olduğunuzdan emin olun. Web ilişkilendirmesi olmayan bir WiFi ağıyla istemeden ilişkilendirilmiş olabilirsiniz. Belki üzerinde bıraktığınız bir GoPro’nuz veya içinde SIM kartı olmayan taşınabilir bir ilgi alanınız vardır.

4. Yönlendiricinizi (ve Bilgisayarınızı) Sıfırlayın
Windows 10 PC’nizle iletişim kurmadan önce, anahtarınızı kapatarak, birkaç dakika kapalı bırakarak ve ardından yeniden bağlayarak başlayın. Bu temel numaranın çoğu “İnternet Yok, Güvenli” hatasını çözdüğünü söyleyebiliriz.
Meşgulken, bilgisayarınızı da yeniden başlatın. Herhangi bir zarar veremez ve bu da aynı şekilde herhangi bir ek çalışma eksi sorunu çözme fırsatı verir.

5. WiFi’den Ethernet’e Geçiş
Bu hata WiFi açık olduğundan, orijinal WiFi ekipmanınız veya programlamanızla ilgili bir sorun olabilir. Her şeyin eşit olması koşuluyla, Windows 10 PC’yi Ethernet aracılığıyla anahtara bağlamaya çalışın. Web ilişkilendirmesinin çalışmaya başladığını varsayarsak, sorunun ya WiFi ekipmanı, ağ sürücüleri veya PC’de WiFi’nin nasıl düzenlendiği ya da gerçek anahtar ile ilgili olduğunun bir göstergesidir.

6. Ağ Sorun Gidericisini çalıştırın
Windows 10 PC’nizin kendisinde bir yanlış yapılandırma sorunu olduğunu varsayarsak, bunu hızlı bir şekilde halletmenin hızlı bir yöntemi, Windows’un kendi kuruluş araştırmacısını kullanmaktır. İşte bunu yapmanın en hızlı yöntemi:

a.Başlat Menüsünü Açın
b.Tarama çubuğuna Ağ sorunlarını bul ve düzelt yazın.
c.Bir kez göründüğünde, onu seçin.
d.Araştırmacıyı çalıştırmak için İleri’yi seçin.

Müfettiş koşmayı bitirdiğinde, geri rapor verecektir. Bunun olma ihtimali olduğunu varsayarsak, sorunların bulunduğunu ve giderildiğini size bildirir. İdeal olarak bu, web ilişkilendirme sorununuzu çözecektir. Sonra tekrar bir dakikalığına üssün dışında durabilir, ancak bunu düzeltme seçeneğine sahip olmayacaktır. Bu durumda, araştırma çabalarınızı ek olarak aydınlatmak için bu verileri kullanmalısınız.
7. IP’yi Teslim Edin ve Yenileyin ve DNS’nizi Temizleyin

Bu hata genellikle IP adresi sorunlarından kaynaklanır ve bunu çözmenin hızlı bir yöntemi, yönlendirilen PC’nin anahtarın kendisine tahsis ettiği IP adresini teslim etmesini sağlamaktır. Ardından, bu noktada, bilgisayarınız anahtardan başka bir IP adresi isteyecektir – ideal olarak herhangi bir mücadelesi olmayan bir adres. Her ihtimale karşı, DNS mağazasını da aynı şekilde temizlemeniz gerekir. Tüm bunlar, Windows 10 Komut İstemi aracılığıyla IPconfig yardımcı programı kullanılarak gerçekleştirilir.

Nitelikli yol tarifleri almak için, Bir IP Adresi Nasıl Serbest Bırakılır ve Yenilenir bölümünü okuyun. Bunu nasıl yapacağınızı Windows Komut İstemi’nden ve hayal edebileceğiniz hemen hemen tüm diğer araçlardan öğreneceksiniz!

IP adresinizi teslim etmeye ve geri yüklemeye çalışırken bu hatayı aldığınızı varsayarak, Windows’ta “IP adresini yeniden şarj edemiyor” nasıl düzeltileceğini inceleyin.

Sonunda, DNS rezervinizi temizlemek için şunu yapın:

1. Başlat Düğmesine sağ tıklayın ve Windows Powershell’i (Yönetici) seçin.
2. ipconfig/flushdns yazın ve Enter’a basın.

PC’nizin DNS rezervi şu anda çıkarılmış olacak. İdeal olarak, IP ile ilgili herhangi bir sorun da ortadan kaldırılmış olacaktır.

8. Son Windows Güncellemesini Geri Alın
Bu özel sorunun, bozuk bir Windows güncellemesinin neden olduğu tüm hesaplardan kaynaklandığı birkaç durum gördük. Bunun yalnızca yenilemelerle ilgili düzensiz sorunların bir örneği olup olmadığını söylemek zor. Her şey düşünüldüğünde, herhangi bir etkisinin olup olmadığını kontrol etmek için en son Windows güncellemesini geri almanın zararı yoktur ve bu hatayı giderir.

Son Windows güncellemesini düzeltmek için yapmanız gerekenler:

1. Başlat Menüsünü açın ve ardından Windows Ayarlarını açmak için malzeme simgesini seçin.
2.Sonra, Güncelle ve Güvenlik’i seçin.
3. Kurtarma sekmesini seçin.
4. Windows 10’un geçmiş yorumuna geri dönün.
5. Başlayın’ı seçin.
6. Şimdi geri alma işlemini tamamlamak için sihirbazı izleyin.
Son Windows güncellemenizin bir şekilde hatayla bağlantılı olduğunu varsayarsak, hepsi bir kez daha çalışmalıdır. Windows’un güncelleme kurtarma bilgilerini sonsuza kadar saklamadığını unutmayın. Bu nedenle, son güncellemenizden bu yana epey bir zaman geçmişse, güncellemeyi geri alamazsınız. Bununla birlikte, güncellemenin devam etmediğini varsayarsak, muhtemelen endişenizle hiçbir şekilde bağlantılı değildir.

Menta

Ben tam beş yıllık büyük bir başarılı deneyime sahip, yetenekli, hevesli profesyonel bir yazarım. Alandaki eğitimim ve araştırmam beni en [mükemmel profesyonel yazarlardan biri yaptı.