iOS’tan Android’e geçin ve WhatsApp Konuşmalarını Aktarın

iOS’tan Android’e geçin ve WhatsApp Konuşmalarını Aktarın

WhatsApp Konuşmalarını Android’e Taşıma
Yeni Android 12 teslimatı ile Google, bir iPhone’dan bir Android telefona geçmek için “Bu etkileşimi daha basit hale getirmemiz gerekiyor” dedi. Google, mevcut iPhone’unuzu USB-C-Lightning bağlantısıyla başka bir Android’e bağlayarak ölçülemeyecek kadar önemli verileri taşıma kapasitesi ekledi.

Onay verdiğinizde, “Android, Google Play’den eşdeğer uygulamaları koordine eder ve sunar.” Ayrıca SMS ve iMessage ziyaret geçmişinizi taşımanıza izin verir. Bu, fotoğraflarınız, kayıtlarınız, kişileriniz, programlarınız ve gökyüzündeki sınırdan bağımsızdır.
İki telefonu birbirine bağladığınızda, düzenleme döngüsü sırasında iPhone’unuzla bir QR kodunu filtrelemeye yönlendirileceksiniz. Bu gönderiler, yeni Android telefonunuzda WhatsApp’ı gönderir.

Google, grubunun Android telefonunuzda “bilgilerinizin değişim döngüsü boyunca güvende kalmasını sağlamak için WhatsApp ile ayrılmaz bir şekilde” çalıştığını söyledi. Amaç, “başka hiç kimsenin herhangi bir noktada WhatsApp verilerinize ve belgelerinize ulaşamayacağını” garanti etmektir.

Tüm WhatsApp konuşma geçmişiniz iPhone’unuzdan yeni Android’inize kopyalanacak. Tüm döngü boyunca, değişim sırasında yeni mesajların alınmadığından emin olmak için yeni mesajların alınması durdurulur.

Ulaşılabilirlik
Artık, WhatsApp tartışmalarını ve diğer verileri ve kayıtları iOS’tan güvenli bir şekilde taşıma seçeneği, tüm Android 12 gadget’ları için erişilebilir değildir. Samsung Galaxy cihazları ve tüm Pixel telefonlarla sınırlıdır. Bununla birlikte, tüm yeni Android 12 telefonlarda nihai olarak erişilebilir olması için planlar var.
Google’a göre amaç, “geçiş yaparken genellikle sizin için hayati olan şeyleri asla kaybetmemenizdir.”

Google ayrıca, “Android’e geçmek için asla üstün bir şans olmayacak.”

Bu, açıkçası, Apple’a, Android’den iOS’a geçmek için karşılaştırmalı basit bir etkileşim uygulama sorumluluğunu yüklüyor. Yine de, Windows’ta Android uygulamalarını ve macOS’ta iOS’u kullanmanıza izin veren bir süre boyunca çalıştığımız için, şu anda devam eden bir şey olabilir. Elbette WhatsApp’ın ana kuruluşu Facebook ve Apple arasında husumet var.

Şimdi bunu yapmak için bir yöntem aradığınızı varsayarsak, Android’den iOS’a nasıl geçileceğini ve WhatsApp’ın Android’den iOS’a geçiş için bir strateji tasarlamak için düzenlemelerini bulmak için iCareFone Transfer denetimimizi okuyun.

Menta

Ben tam beş yıllık büyük bir başarılı deneyime sahip, yetenekli, hevesli profesyonel bir yazarım. Alandaki eğitimim ve araştırmam beni en [mükemmel profesyonel yazarlardan biri yaptı.