Donanım Hızlandırma Nedir?

Donanım Hızlandırma Nedir?

Ekipman hızı artışı, evrensel olarak kullanışlı bir CPU’dan (odak işleme birimi) daha hızlı sıkı bir atama düzenlemesi yapmak için alışılmadık şekilde monte edilmiş PC ekipmanı (yani silikon bilgisayar çipleri) kullanır.

Müşteri olarak burada sizin için önemi nedir? Uygulamalarınızda düzenli olarak ekipman hızı artışını açma veya kapatma seçeneğine sahip olacaksınız. Peki ekipman hızı artışı ne kadar değerli ve buna nasıl tepki verebilir?

İşte ekipman hızı artışının basit bir açıklaması. Döngüde yukarıdan aşağıya bir göz atmak için aşağıdaki alana atlayın.

PC’nizdeki CPU, hemen hemen her türlü sayısal sorunu çözebilir. Bilgisayar işlemci devreleri, çok sayıda atamayı yönetmek için daha fazla parça kullanır. Daha fazla yer kaplarlar, daha fazla sıcaklık üretirler ve genellikle tek bir iş için çalışan bir devre kadar dikkatli bir şekilde planlanmazlar.

Ekipman hızının artmasıyla, olağanüstü koordineli bir devre veya mikroçip, açık bir taahhütte bulunur veya ilgili konumların ince bir düzenlemesini yapar. Devrenin konfigürasyonu daha fazla bir şey için harcanmaz ve bu, büyük bir sunum avantajı sağlar.

Donanım Hızlandırmasının Faydaları Nelerdir?
Ekipman hızı artışı, kullandığınız uygulamaya nasıl fayda sağlar? Düzenli olarak ekipmanın türüne ve hız artışının türüne bağlıdır, ancak tipik avantajlar çoğu durumda geçerlidir.

Ekipman hızı artışı, yürütmeyi inanılmaz derecede daha da geliştirir. Uygulamanız daha kolay çalışacak veya uygulama çok daha sınırlı bir sürede bir işi tamamlayacaktır.
CPU’nuzu, daha fazla gelişmiş çerçeve yürütmesini isteyen farklı şeyler yapmak için açar. CPU, işi belirli ekipmana devredebilir ve daha sonra örneğin web tabanlı kayıtlarla aynı anda bilgisayar oyunlarını çalıştırarak veya Discord gibi bir uygulamayı kullanarak devam edebilir.
Ekipman hızı artışı, pil kontrollü aygıtlar için çok önemli olabilir. Cep telefonunuzun veya tabletinizin piliniz bitmeden bu kadar uzun süre video oynatabilmesinin nedeni budur. Küçük bir çip, genellikle muazzam, karmaşık bir CPU’dan daha az güç kullanır.

Kural olarak, ekipman hızı artışı, bırakmanız gereken bir şeydir, ancak bunun dezavantaj olma eğiliminde olduğu birkaç durum vardır.

Ekipman hız artışı sıklıkla dayanıksızlığa neden olur. Yavaş olmalarına rağmen, CPU’lar genellikle son derece sağlam olacaktır. Örneğin, ekipman hızının artmasının video ürünlerini hızlandırmasının ve daha sonra, tamamlanmadan önce döngünün çökmesini sağlamanın pek bir anlamı yoktur.
Ekipman hızı artışı, yeni olaylara karşı kararlıdır. Örneğin, belirli bir video kodlama tekniği için PC’nizde ekipman hızı artışı olabilir, ancak daha iyi bir şeyin devam ettiğini varsayarsak, buna yardımcı olmak için yeni ekipman satın almanız gerekir.
Çerçevenizin desteklediği donanım hızı artışı, muhtemelen en iyi sonuçları sunmayacaktır. Bu nedenle, hız yerine kaliteyi tercih ettiğinizi varsayarsak, CPU’nun zaman zaman işle uğraşmasına izin vermek daha akıllıca olacaktır. Örneğin, HEVC kodlaması için ekipman desteğiniz olmadığını, ancak H.264 CODEC’e göre kalite avantajlarına ihtiyacınız olduğunu varsayarsak, CPU tabanlı kodlamaya güvenmeniz gerekir.

Donanım Hızlandırmasını Nerede Kullanabilirim?
Hepsini burada göstermek için erişilebilen aşırı sayıda ekipman hızı artışı türü vardır, ancak aşağıda normal bir PC istemcisi olarak deneyimleyeceğiniz birkaç normal vardır.

 Tarayıcı Donanım Hızlandırma
Video Kodlama Hızlandırma
GPGPU (Genel Amaçlı GPU) Hızlandırma

Summary
Review Date
Reviewed Item
Donanım Hızlandırma
Author Rating
51star1star1star1star1star
Software Name
Donanım
Software Name
Donanım
Software Category
Donanım

Menta

Ben tam beş yıllık büyük bir başarılı deneyime sahip, yetenekli, hevesli profesyonel bir yazarım. Alandaki eğitimim ve araştırmam beni en [mükemmel profesyonel yazarlardan biri yaptı.