Android Mobilde El Feneri Nasıl Açılır ve Kapatılır

Android Mobilde El Feneri Nasıl Açılır ve Kapatılır

Android Mobilde El Feneri Nasıl Açılır ve Kapatılır

Elektrik lambası, loş noktaları keşfetmenize yardımcı olmak için kamera LED ışığını kullanan bir süredir telefonların bir parçası olmuştur. Android’de işe yarayan bir öne çıkan vurgu var, ancak buna ulaşmak için iki veya üç kez kaydırma gerekiyor. Telefonunuzda spot ışığı açıp kapatmanın daha hızlı yollarını uyarlamak için inceleyin.

Neyse ki, Android telefonunuzda spot ışığını daha hızlı güçlendirmenin pek çok akıllı yolu var – telefonunuzu sallamaktan sesle canlandırmaya kadar – ve bunları sizin için burada bir araya getirdik.

Hızlı Ayarlara El Feneri Ekle

Çok sayıda, el feneri sembolü, ekranınızın en yüksek noktasından bir kez aşağı kaydırdığınızda menüdedir. Öyle olmadığını varsayarsak, o noktada tüm hızlı gönderme sembollerini görmek için tekrar aşağı kaydırın ve altlarındaki kalem sembolüne basın.

Buradan, El Feneri sembolünü, varsayılan uyarılarınız arasında görüneceği semboller listesindeki bir noktaya basılı tutup sürükleyebilirsiniz.

Galaxy serisine benzer belirli telefonlarda, doğal elektrik lambanızın parlaklığını bile değiştirebilirsiniz. Bunu bir Galaxy telefonunda yapmak için Hızlı Ayarlar menüsünü aşağı çekin, böylece El Feneri sembolünü görün, ardından bu noktada orijinal sembole dokunmak yerine altında “Elektrik lambası” yazan mesaja dokunun.

Bu sizi, açtığınızda spot ışığının parlaklığını değiştirebileceğiniz gizemli bir menüye götürecektir. Değişikliklerinizi yapın, “Bitti“yi tıklayın ve hazırsınız.

El Fenerini Açmak için Telefonun Arkasına dokunun

Elektrik lambanızı nasıl sallayabileceğinizden daha sonra bahsedeceğiz, ancak aslında bu, telefonunuz cebinizdeyken spot ışığın yanmasına neden olabilir. Android 11, farklı kapasiteleri başlatmak için telefonunuzun arkasına dokunabileceğiniz bir kapasiteye sahiptir, ancak XDA Developers’ın bu harika uygulaması benzer bir kapasiteyi daha deneyimli cihazlarda çalışır.

Bunu tanıtmak ve kurmak için belirsiz kaynaklar gibi farklı izinleri güçlendirmeniz gerekecek. Uygulamayı açtığınızda, gerçekten vermek istediğiniz izinler konusunda sizinle konuşmak için yararlı bir eğitici alıştırma var.

Bunu yaptığınızda, Prensipte Dokunma, Dokunma menüsü, “İki Katlı Dokunma Eylemleri”ne veya “Üçlü Dokunma Eylemleri”ne dokunun (elektrik lambanızı nasıl açmanız gerektiğine bağlı olarak).

Aşağıdaki ekranda, “Eylem Ekle – > Yardımcı Programlar – > El Feneri”ne dokunun, ardından bu noktada “İzin Ver”e dokunun.
Sinyalinizi her verdiğinizde, “… Eylemlere Dokunun” ekranına geri dönün, en üste sürükleyin, böylece genellikle diğer varsayılan etkinlikler üzerinde çalışır.

Google’a El Fenerini Açmasını Tavsiye Edin

El Fenerini açmak için “Tamam Google“ı unutmayın. Ya mikrofon sembolüne dokunun ya da “Tamam Google, El Fenerini aç” (veya “Tamam Google, El feneri açık”) deyin. Alternatif olarak, kapatmak için “Tamam Google, El Fenerini kapat” veya “Tamam Google, El feneri kapalı” deyin. Şu anda telefonunuzda bu kadar çok sayıda uygulamanız varsa ve başka bir uygulama için daha fazla alana ihtiyaç duyuyorsanız, bu olağanüstü bir seçimdir.

Bunu yapmak için seçmeli bir yöntem, Google Asistan görünene kadar telefonunuzdaki Ana Sayfa düğmesini basılı tutmak ve ardından bu noktada “El Fenerini Aç” demektir.

Hareketleri Kullan

Günümüz Android telefonlarının çoğu, olağanüstü düğme basmaları veya hareketleri kullanarak farklı öğeleri güçlendirmenize ve başlatmanıza izin veren hareketleri destekler.

Belirli hareketler çeşitli gadget üreticileri arasında dalgalanıyor, ancak bunlara ulaşmak için “Ayarlar -> Hareketler”e gidin, ardından bu noktada El Feneri öğesini arayın ve açın.

Motorola telefonlarda, elektrik lambanızı hızlı bir şekilde açma hareketi, telefonunuzu yarma hareketiyle sallıyor. (Bu, tesadüfen açılmasını engeller.) OnePlus’ta, kapatıldığında telefon ekranınızda bir “V” çiziyor. Alternatif bir telefon kullandığınızı varsayarsak, o noktada belirli sinyal kayabilir, ancak muhtemelen nispeten hızlı olacaktır!

Ses Düğmeleri ile El Fenerini Açın

El fenerini ses düğmeleriyle herhangi bir Android cihazında hemen açmak için, Torchie – Ses Düğmesi Torch’u tanıtmanız gerekir. Uygulama telefonunuzun 4MB’lık depolama alanını kaplayacak ve sizi reklamlara boğmayacak.

Uygulamanın perde arkasında çalışması için “Kullanılabilirlik Hizmeti” onayını kabul etmelisiniz.

El Fenerini kilit ekranınızdan bile güçlendirebilirsiniz, ancak buna izin vermek için uygulamanın ayarlarına girmelisiniz. Ayarlar’a gitmek için uygulamayı açmanız ve vitrininizin sağ üst köşesindeki üç dikey dab’a dokunmanız yeterlidir.

El Fenerini Açık Sallayın

Telefonunuzun daha önce referans alınan Hareket desteğine sahip olmadığını varsayarsak, işi yapan dışarıdan bir uygulama alabilirsiniz.

Shake Flashlight adlı bir uygulama tanıtmanız gerekecek. Sadece telefonunuzu sallayın, El Feneri açılacaktır. Android gadget’ınızın ekranının kapalı olup olmadığına bakılmaksızın El Feneri’ni açabilirsiniz, ardından bu noktada, El Fenerini kapatmak için tekrar sallamanız yeterlidir.

Telefonunuzu aşırı derecede sallamanız gerektiğini düşünüyorsanız, uygulamanın ayarlarından etkilenebilirliği değiştirebilirsiniz. Sağ üst köşedeki üç dikey noktaya dokunun ve “Hassasiyeti Salla” üzerine dokunun. Uygulama, etkilenebilirliği çok yükseğe ayarladığınızı varsayarsak, El Feneri’nin tesadüfen açılabileceği konusunda sizi uyaracaktır.

Bir El Feneri Widget’ı Kullanın

Son olarak, biraz ışık almak için El Feneri Widget uygulamasını kullanabilirsiniz. Gadget tek başına görünmeyecek, bu nedenle ana ekranda gadget’ın görünmesi için gereken bir alana uzun süre basmanız gerekecek.

Tabandaki Widget’lar seçeneğine dokunun ve gadget ana sayfada olmalıdır. Gadget’a uzun basın ve sununuzdaki doldurulmamış bir alana sürükleyin. Uygulamanın bir Ayarlar sayfası yoktur; Gadget‘ gördüğünüzde uygulamanın tanıtılıp tanıtılmadığını muhtemelen bileceksiniz. Hiçbir uygulama sembolü görünmeyecektir.

El Feneri’nin ilk nedeni, kamera uygulamasının akşam saatlerinde daha iyi fotoğraflar çekebilmesi için çevresel öğelerinizi aydınlatmak olsa da, yararlı ve değerli bir el fenerine dönüşmek için geliştirildi. İyi, doğru mu?

Düzenli Olarak Sorulan Sorular

1. El Feneri Pili Boşaltır mı?

Yanıt bariz bir şekilde açık görünebilir, ancak web’in bilmesi gerekiyor! Cevap yankılanan bir “evet”. Bir elektrik lambası telefonunuzu ısıtacak ve pilinizi oldukça hızlı bir şekilde tüketecektir, bu yüzden onu idareli kullanmalısınız. Bu nedenle, çok sayıda kişi, piliniz zayıfken “pil tasarrufu” vurgularının bir parçası olarak elektrik lambasını zayıflatır.

2. Spot ışığı eskiyebilir mi?

Aslında, evet olabilir, ancak telefonunuzun kullanım ömrü boyunca yapma şansı varsa, o noktada, muhtemelen bir montaj kusurudur. Bir elektrik lambasındaki LED’in yaklaşık 50.000 saat yanması gerekir; bu, günde 12 saat açık bıraktığınız varsayıldığında yaklaşık 5 yıl – 10 yıl boyunca sabit kalmaya benzer. İyi olmalısın.

3. El Feneri radyasyon yayar mı?

Her şey düşünülmüş, aslında, ama bu, birinin yüzünüzde parıldadığını varsayarsak, gözlerinizin kafatasınızdan yumuşayacağını vurgulamanız gerektiği anlamına gelmez. Çoğu ışık kaynağından çok ışık alan spotlar, insanlara zarar vermeyen düşük seviyeli iyonlaştırıcı olmayan radyasyon yayar. Spot radyasyonu üzerinde stresli olduğunuzu varsayarsak, o noktada, her ışık kaynağından gelen radyasyonu strese sokmalısınız ve bu harika bir yaşam tarzı seçimi değil!

Menta

Ben tam beş yıllık büyük bir başarılı deneyime sahip, yetenekli, hevesli profesyonel bir yazarım. Alandaki eğitimim ve araştırmam beni en [mükemmel profesyonel yazarlardan biri yaptı.